XIX Aukcja
1 | Krajobraz I, 1999 | Andrzej PIETSCH | akwaforta, akwatinta, papier | papier 35,5 x 32,5 cm; kompozycja 23 cm x 22,3 cm; | 400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
2 | Talerz dekoracyjny z kompozycją według Rembrandta | DELFT De Porceleyne Fles | fajans malowany podszkliwnie kobaltem | średnica 42 cm, wysokość 7 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
3 | Chrystus Frasobliwy, 1968 | Wlastimil HOFMAN | olej, płótno | 75 x 61 cm | 6500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
4 | Wazonik ze szkła powlekanego dekorowany motywem czeremchy | EMILE GALLÉ | szkło warstwowe, powlekane, matowione, trawione | wysokość: 8 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
5 | Wazonik ze szkła powlekanego z motywem kwitnącego pełnika* | EMILE GALLÉ | szkło warstwowe, powlekane, matowane, trawione | wysokość 13 cm | 2300.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
6 | Pojemnik z przykrywką dekorowany w motywy arabeskowe, Francja, około 1880 - 1890 | Francuska Wytwórnia srebra. Znak Minerwy | szkło mleczne, z dekoracją emaliową na powierzchni | wysokość 15,5 cm (z przykrywką), średnica 13 cm | 3200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
7 | Pastuszek z owcami, 1892 | Teodor AXENTOWICZ | olej, deska | 35 x 27cm | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
8 | Studium portretowe dziewczyny | Roman KOCHANOWSKI | olej, płótno naklejone na tekturę | 40 x 29,5 cm | 14000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
9 | Kawaleria, Szarża ułanów | Eugeniusz GEPPERT | akwarela, papier | 50,5 x 70,5 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
10 | Zygmunt III, król Polski, z orderem Złotego Runa, około 1900 | Malarz akwarelista | akwarela, papier | 78 x 57 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
11 | Amfiteatr – arena w Weronie (Anfiteatro detto l`Arena di Verona), 1744 | Dionigi VALESI | akwaforta wykończona rylcem, odbita z dwóch płyt; papier żeberkowy gruby wenecki | płyty 735 x 492 mm i 734 x 497 mm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
12 | Prymule, 1923 | Ignacy PIEŃKOWSKI | olej, tektura | 69,5 x 49 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
13 | Studium portretowe młodej dziewczyny | Piotr STACHIEWICZ | pastel, papier | 47,3 x 53,3 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
14 | Portret kobiety | Wilhelm WACHTEL | pastel, papier | 47 x 42,5 cm | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
15 | Szlachcic polski | Włodzimierz TETMAJER | akwarela, papier | kompozycja w owalu 19 x 14,7 cm na papierze 32 x 27 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
16 | Pas utworzony z 9 ogniw w formie rozet | Wytwórnia nieznana | srebro, złocone, kameryzowane turkusami i dekorowane czarna emalią; 9 rozet, 8 skuwek, 6 kaboszonów oraz łańcuchy naszyte na aksamit | długość pasa 84 cm, szerokość największej rozety 6,8 cm; długość dwóch elementów stanowiących ruki: 23 i 43 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 11000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
17 | Martwa natura z dzbankiem | Leon ORMEZOWSKI | olej, płótno | 50 x 61 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
18 | Kwiaty w wazonie | Ignacy HIRSZFANG | akwarela, papier | 59 x 48 cm | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
19 | Filiżanka, około 1715-1719* | MIŚNIA | porcelana, malowana złotem i czerwoną farbą, dekoracja reliefowa | wysokość 8 cm, średnica 6,2 cm; | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
20 | Pojemnik w formie leżącej owieczki, około 1750 | MIŚNIA | porcelana malowana naszkliwnie | wysokość 12,5 cm | 18000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
21 | Szkatułka drewniana na listy, początek XIX wieku | Wytwórnia włoska | drewno malowane | wymiary: 8 x 15 x21 cm | 6500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
22 | Salaterka o 16-listnym wykroju krawędzi, około 1820 | KORZEC | porcelana malowana naszkliwnie | średnica 22,2 cm; wysokość 6 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
23 | Para waz z dekoracją kwiatową, około 1800-1805 | KORZEC | porcelana malowana naszkliwnie | wysokość z przykrywą 40,5 cm; szerokość 20 cm | 70000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 75000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
24 | Akt | Józefa KRATOCHWILA – WIDYMSKA | olej, tektura | 70,5 x 105 cm | 11500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
25 | Akt - Zaczytana | Józefa KRATOCHWILA – WIDYMSKA | olej, tektura | 71,5 x 94 cm | 11500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
26 | Portret śpiewaczki, Janiny Smotryckiej*, 1908 | Bolesław NAWROCKI | olej, płótno | 101 x 84 cm | 19500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 35000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
27 | Rozmowa przy winie, 1890 | Jan Czesław MONIUSZKO | olej, płótno | 47,8 x 71 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
28 | Sanna | Czesław WASILEWSKI (ZYGMUNTOWICZ) | olej, płótno | 46,5 x 77,5 cm | 11000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
29 | Pejzaż morski, około 1930 | Czesław ZNAMIEROWSKI | olej, płótno | 52 x 69 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
30 | Łódź z żaglem, 1952 | Witold MONASTYRSKI | olej, płótno | 61 x 83 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
31 | Herbaciane róże, 1963 | Irena KNOTHE | akwarela, papier | 34 x 24 cm | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
32 | Maki, 1936 | Ludwik TYROWICZ | tempera, tektura | 31 x 41 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
33 | Dziewczyna w fotelu – akt na fotelu | Roman SIELSKI | olej, płótno naklejone na tekturę | 69x 5 x 49,5 cm | 8500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 11000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
34 | Plażowiczki na słońcu, 1959 | Roman SIELSKI | olej, tektura | 33,5 x 50 cm | 6500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
35 | Plaża - dziewczyna na huśtawce, 1970 | Roman SIELSKI | olej, płótno | 54 x 80 cm | 8500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
36 | Droga przez sad, 1936 | Zenon KONONOWICZ | olej, tektura | 19,5 x 26 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
37 | Leśna droga | Fryderyk KLOPFER | gwasz, akwarela, papier | 29,5 x 42,5 cm w świetle passe-partout | 800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
38 | Pejzaż zakopiański, lata dwudzieste XX wieku | Leon WYCZÓŁKOWSKI | akwarela, papier | 22,5 x 33,5 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
39 | Widok na most Dębnicki w Krakowie, 1914 | Leon WYCZÓŁKOWSKI | akwarela, papier | 39,5 x 59,5 cm | 18000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 18000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
40 | Portret kobiety w profilu | Karol ROGALSKI | pastel, papier | 47 x 40 cm w passe-partout | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
41 | Portret młodej kobiety w wieśniaczym stroju | Kamila BUKOWSKA | olej, tektura | 67 x 4 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
42 | Martwa natura z kwiatami i owocami, około 1923 | Henryk HAYDEN | olej, tektura | 33 x 40,5 cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
43 | Martwa natura z melonem i marchewką | Władysław SZERNER | olej, płótno naklejone na płytę | 19 x 26 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
44 | Konie na pastwisku | Karol WIERUSZ-KOWALSKI | olej, tektura | 25 x 35,5 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
45 | Konie przy wodopoju | Karol WIERUSZ-KOWALSKI | olej, tektura | 24,5 x 35 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
46 | Pijak, około 1927 | Leopold GOTTLIEB | olej, płótno | 39,7 x 50,4 cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
47 | Brukarze | Erno ERB | olej, płyta | 57 x 105 cm | 9500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
48 | Pejzaż górski z cerkwią | Jonasz STERN | olej, papier | 26 x 40 cm w świetle passe-partout | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
49 | U świętego dębu, 1964 | Stanisław WOCJAN | olej, płótno | 69 x 40 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
50 | Patrol rosyjski, 1918 | Tadeusz RYBKOWSKI | olej, płótno naklejone na tekturę | 20 x 29,5 cm | 2800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
51 | Ułan | Jerzy KOSSAK | olej, tektura | 31 x 23,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
52 | Przy zachodzie słońca, 1938 | Stepan ŁUCYK | olej, tektura | 16,8 x 20 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
53 | Przed deszczem, 1937 | Stepan ŁUCYK | olej, tektura | 14 x 21 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
54 | Kompozycja,1986 | Jerzy NOWOSIELSKI | olej, deska | 22 x 30 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
55 | W pracowni rzeźbiarza, przed 1857 | Izabela (Elżbieta) DZIAŁYŃSKA | olej, deska | 20,7 x 17 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 11000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
56 | Po pojedynku | Władysław BAKAŁOWICZ | olej, drewno | 27 x 22 cm | 20000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
57 | Pejzaż z zagrodą wśród drzew | Alfred NICKISCH | olej, tektura | 35,5 x 48,5 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5100.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
58 | Stare domy | Mojżesz LEJBOWSKI | olej, płyta | 20 x 27 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
59 | Pejzaż z rzeką | Gertruda STAATS | olej, płótno | 42 x 56 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
60 | Pejzaż letni, 1952 | Wacław ŻABOKLICKI (ZABOKLICKI) | olej, płótno | 48 x 62 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
61 | Portret kobiety w tiulowym szalu | Mieczysław REYZNER | olej, tektura | 35 x 25 cm | 3800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
62 | Portret mężczyzny z bokobrodami, 1827 | Malarz monogramista | pastel, papier | 50 x 39 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
63 | Martwa natura z różami | Wacław BIELAWSKI | olej, tektura | 58 x 47 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
64 | Martwa natura z chryzantemą, 1933 | Wacław BIELAWSKI | olej, tektura | 70 x 52 cm | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
65 | Samotne drzewa | Iwan TRUSZ | olej, tektura | 22 x 35 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
66 | Pejzaż ze sztafażem | Seweryn BIESZCZAD | olej, płótno | 67 x 90 cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
67 | Zimowy pejzaż z chałupami | Julian FAŁAT | akwarela, gwasz, tektura | 24 x 50 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
68 | Zima na wsi, 1931 | Artur KLAR | olej, tektura | 30 x 39,5 cm | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
69 | Kompozycja | Alfred LENICA | gwasz, tektura | 54 x 100 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
70 | Kompozycja, 1971 | Alfred LENICA | olej, płótno | 45 x 79 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
71 | Kompozycja | Alfred LENICA | olej, płótno | 48,5 x 84,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
72 | Ikona Zwiastowanie, Rosja, koniec XVIII wieku | Pisarz ikon | tempera, złocenia, deska | 36 x 31,5 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
73 | Ukrzyżowanie, około 1700 | Malarz nieznany | lej, płótno naklejone na sklejkę | 27,5 x 18,5 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
74 | „Wieś pod Warszawą”- widok na Warszawę z praskiego brzegu, 1920 | Kazimierz Wiktor HOLLER | olej, tektura | 20 x 25 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
75 | Widok z Wólki koło Lwowa | Kazimierz ŁOTOCKI | olej, tektura | 18,5 x 24,5 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
76 | Pejzaż z wysoką górą - ostańcem | Rafał MALCZEWSKI | akwarela, papier | 24 x 35 cm | 1900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
77 | Pejzaż tatrzański, 1932 | Józef NOWORYTA | akwarela, papier | 37 x 55 cm w świetle passe-partout | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
78 | W parku zimą | Wacław ŻABOKLICKI (ZABOKLICKI) | olej, tektura | 34,5 x 62 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
79 | Wiejska zagroda w śniegu | Wiktor KORECKI | olej, płótno | 61 x 92 cm | 11000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
80 | Scena rodzajowa z Arabami | Maurycy APFELBAUM | olej, tektura | 44,5 x 29,5 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
81 | Mameluk w bitwie pod piramidami, 1923 | Jan ROSEN | akwarela, papier | 52 x 43 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
82 | Pranie dywanów, 1939 - 1945 | Bolesław BAAKE | olej, tektura | 28 x 40 cm | 800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
83 | Na drodze w rybackiej wiosce | Salomon Leonardus VERVEER | olej, płótno | 54,7 x 70 cm | 90000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
84 | Widok na wejście do Katedry Wawelskiej | Stanisław TONDOS | akwarela, papier | 56 x 78 cm | 13000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 13000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
85 | Róże w wazonie | Kazimierz DZIELIŃSKI | olej, płótno | 72 x 53 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
86 | Samotny stary wiatrak, 1954 | Bronisław JAMONTT | sucha igła z akwafortą, papier | 21,1 x 26,8 cm | 500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
87 | Przy stole, 1930 | Fryderyk Antoni HAYDER | sucha igła, papier | sucha igła; 15,5 x 11 cm; papier 21 x 16,3 cm | 500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
88 | Staw w Borkach o zachodzie, 1939 | Stanisław CZAJKOWSKI | olej, tektura | 24,5 x 32,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
89 | Pałac na Wyspie w Łazienkach, 1936 | Stanisław CZAJKOWSKI | olej, tektura | 24,5 x 32,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
90 | Widok na Kolumnę Zygmunta i Katedrę w Warszawie | Tadeusz CIEŚLEWSKI (ojciec) | akwarela, papier | 20 x 16 cm w świetle passe-partout | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
91 | Ulica Świętojańska w Warszawie | Tadeusz CIEŚLEWSKI (ojciec) | akwarela, papier | 44 x 29 cm w świetle passe-partout | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
92 | Cztery Pejzaże z drzewami | Bronisław JAMONTT | akwarele, papier | 1a) 31,6 x 23,5 w świetle passe-partout; 2b) 32 x 23,5 cm w świetle passe-partout; 3c) 31,6 x 23,5 w świetle passe-partout; 4d) 32 x 24 cm w świetle passe-partout; | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
93 | Wesele krakowskie, 1890 | Juliusz KOSSAK | akwarela, jedwab w formie rozwartego wachlarza; na bokach tusz, akwarela, gwasz, papier | 45 x 85 cm; rozwarty wachlarz 35 x 68,5 cm w świetle passe-partout; | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 27000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
94 | Łodzie na przystani, początek lat dwudziestych XX wieku | Jan RUBCZAK | olej, tektura | 31 x 41 cm | 18000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
95 | Pejzaż krymski | Iwan TRUSZ | olej, karton | 16 x 21 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
96 | Akt siedzącej kobiety, 1911 - 1914 | Maria ŁASZKIEWICZ | kredka, papier | 39 x 29 cm w świetle passe-partout | 400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
97 | Akt leżącej kobiety, 1911 - 1914 | Maria ŁASZKIEWICZ | kredka, papier | 29 x 39 cm w świetle passe-partout | 400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
98 | Kwiaty w wazonie | Jerzy FEDKOWICZ | ołówek, tusz, papier | 28,5 x 22 cm w świetle passe-partout | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
99 | Róże | Adolf (Abraham) BEHRMANN | olej, tektura | 33,5 x 30 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2300.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
100 | Tarnopol, 1897 | Juliusz MAKAREWICZ | akwarela, papier | 32 x 50 cm | 600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
101 | Miejski zaułek, 1935 | Stanisław ZALEWSKI | akwarela, papier | 44 x 34 cm w świetle passe-partout | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
102 | Widok Warszawy od strony Pragi, pierwsza połowa XIX wieku* | Malarz dziewiętnastowieczny | olej, płótno | 88 x 68 cm | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
103 | Portret młodej kobiety*, około 1790 | Malarz - portrecista osiemnastowieczny | olej, płótno | 73 x 57 cm | 18000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
104 | Portret kobiety w czepku, około 1820 | Malarz - portrecista dziewiętnastowieczny | 18000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 18000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | ||
105 | Macierzyństwo* , 1928 | Jerzy HULEWICZ | olej, tektura | 56 x 36 cm | 45000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 51000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
106 | Para wazek dekoracyjnych z motywem centaurów, Francja początek XIX wieku | Francuska Wytwórnia srebra. Znak Minerwy | brąz patynowany, czerwony marmur | wysokość 25,5 cm, średnica 12,5 cm | 6600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
107 | Triumf Galatei*/?/ | Malarz wątków mitologicznych | olej, płótno | olej, płótno; 47 x 60 cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
108 | Relief - Maski | Alfons KARNY | glinka | 13,5 x 19 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
109 | Grupa figuralna Marchands de plaisirs au tourniquet* | Étienne Maurice Falconet WIEDEŃ | porcelana szkliwiona, barwnie malowana naszkliwnie | wysokość: 16 cm, szerokość podstawy 16,5 cm; | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
110 | Dwa dzbanki dekorowane sceną polowania na lisa, około 1820-1825 | Wytwórnia angielska | kamionka delikatna, biała, relief, kobaltowe szkliwo | wys. 16 cm średnica 14 cm; wys.9,5 cm, średnica 8,5 cm; | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
111 | Kwiaty w wazonie | Wojciech WEISS | olej, tektura | 47,5 x 31,5 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
112 | Pejzaż nadmorski | Stefan DOMARADZKI | olej, płótno | 54 x 65,3 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
113 | Pejzaż, 1909 | Amelia PALECZNA | olej, płótno | 33 x 41 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
114 | Portret żony, 1936 | Józef Kordian ZAMORSKI | olej, płótno | 51 x 31 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
115 | Peonie | Maria KOMIEROWSKA-MOŚCICKA | olej, płótno | 44 x 57 cm | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
116 | Wnętrze lasu | Henryk SZCZYGLIŃSKI | olej, tektura | 22,5 x 16 cm | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
117 | Wiosna | Henryk SZCZYGLIŃSKI | olej, płótno | 50,5 x 64 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
118 | Portret chłopca, 1934 | Zygmunt WALISZEWSKI | olej, tektura | 25,5 x 20 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8300.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
119 | Pejzaż z samotnym wędrowcem | Antoni (Anton, Antonie) WATERLO (WATERLOO) | akwaforta , papier | 12,7 x 20,7 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
120 | Konstantynów w Podlaskiem* | Antoni LEDÓCHOWSKI | litografia naklejona na zielony papier | 9 x 13,8 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
121 | Martwa natura z białymi różami, 1918 | Olga BOZNAŃSKA | olej, tektura | 38,5 x 50,5 cm | 55000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 60000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
122 | Apollo i Marsjasz, druga tercja XVII wieku | Malarz florencki | olej, płótno dublowane | 83,3 x 74,3 cm | 20000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
123 | Prząśniczka | Jan BUKOWSKI | olej, płyta | 80 x 60 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
124 | Zwiad | Feliks SYPNIEWSKI | olej, płótno | 32 x 50,5 cm | 36000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
125 | Portret kobiety z mufką | Józef MĘCINA-KRZESZ | olej, tektura | 69 x 50 cm | 20000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
126 | Martwa natura z lampą i gruszkami, 1929 | Zygmunt WALISZEWSKI | olej, płótno | 50,2 x 34,5 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 17000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
127 | Kwiaty we wnętrzu na tle lustra, około 1920 | olej, tektura | 30 x 37,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
128 | Martwa natura z cukiernicą , około 1950 | Władysław LAM | olej, płótno naklejone na tekturę | 35 x 48 cm | 11000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
129 | Zagroda, 1937 | Bertold Piotr OCZKO | olej, płyta | 50 x 60 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
130 | Zegar kominkowy, Wiedeń, około 1815 | obudowa brąz złocony | wysokość 43 cm | 17000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |