Gertruda STAATS ,Pejzaż z rzeką , olej, płótno, 42 x 56 cm

Pejzaż z rzeką

(1859 Wrocław - 1938 Wrocław)

olej, płótno
42 x 56 cm
sygnowany po lewej stronie u dołu: G. Staats

Gertruda Staats uczyła się malarstwa u A. Dresslera, początkowo prywatnie, a od 1879 roku w Meisteratelier fűr Landschaftsmalerei. Od 1881 roku wystawiała swoje prace we Wrocławiu i w Berlinie. Naukę kontynuowała w Berlinie u H. F. Gudego i F. Skarbiny. Dużo podróżowała po Niemczech i Austrii. Od 1902 roku należała do Stowarzyszenia Artystek Śląskich. Malowała pejzaże pracując zawsze w plenerze. Stworzyła również wiele martwych natur i kompozycji kwiatowych, zwłaszcza w późniejszym okresie życia. Malarka jest jedną z najciekawszych indywidualności malarskich „szkoły wrocławskiej”.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XIX Aukcja2003-11-12 00:00:0059
2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)