Chrystus Frasobliwy, 1968
(1881 Praga - 1970 Szklarska Poręba) |
olej, płótno |
75 x 61 cm |
sygnowany pośrodku u dołu: Wlastimil / Hofman / 1968 na odwrocie wypisane: Zygmuntowi / Ostoja / Kołodziejskiemu / Wlastimil |
Obraz ukazuje figurę Chrystusa w ludowym przedstawieniu jako postać siedzącą w pełnym zafrasowania geście podpierania głowy. Figura ukazana jest na tle krajobrazu szarawego w kolorycie i nostalgicznego w nastroju.
Cena uzyskana Hammer price |
XIX Aukcja | 2003-11-12 00:00:00 | 3 | 6500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |