Wiktor KORECKI
(1890 Kamieniec Podolski - 1980 Komorów koło Warszawy)
Wiktor Korecki studiował w Szkole Malarskiej N. Muraszki w Kijowie. W 1921 roku przeniósł się do Warszawy. Tu założył pracownię, która spłonęła wraz z jego dorobkiem artystycznym w czasie Powstania Warszawskiego. Sam artysta dostał się do obozu w Pruszkowie, potem do obozu pracy w Lipsku. Powrócił do kraju w 1946 roku i zamieszkał najpierw w Komorowie, a następnie w Milanówku. Malował farbami olejnymi. Chętniej tworzył zimowe pejzaże. W okresie międzywojennym brał wielokrotnie udział w wystawach Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego malarstwo pejzażowe cieszyło się zawsze szerokim uznaniem. Malarz często podejmował w pejzażach trudne motywy światła o zachodzie słońca lub przy zapadającym zmroku.
W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 26 prace tego autora
41 | Wrzosowisko | olej, płótno | 65 x 95 cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
24 | Chata w śniegu | olej, tektura | 33,5 X 50 cm | 7000.00 PLN (1818,18USD, 1627,91EUR) | 7000.00 PLN (1818,18USD, 1627,91EUR) | |
34 | Wrzosowisko | olej, płótno | 43,5 x 53,5 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
33 | Pejzaż wiejski | olej, płótno | 43,5 x 58,5 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
50 | Łowienie ryb | olej, płótno | 43,5 x 53,5 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
53 | Rozlewisko z kaczeńcami | olej, tektura | 25 x 35 cm | 5000.00 PLN (1562,50USD, 1176,47EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
66 | Chata nad wodą | olej, płyta | 40 x 60 cm | 7000.00 PLN (2258,06USD, 1715,69EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
110 | W zimowy wieczór | olej, płótno | 66 x 90 cm | 4500.00 PLN (1363,64USD, 1000,00EUR) | 6000.00 PLN (1818,18USD, 1333,33EUR) | |
67 | Młyn, około 1930 | olej, tektura | 35 x 50 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
16 | Zimą na polowaniu, około 1935 | olej, tektura | 50 x 35 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
31 | Zachód słońca nad brzegiem stawu, około 1950 | olej, tektura | 35 x 49 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
30 | Pejzaż z kaczeńcami, około 1950 | olej, płótno | 51 x 61 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
92 | Pejzaż zimowy | olej, płyta | 50 x 74,5 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
81 | Zimowa noc | olej, tektura | 34,5 x 49 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
80 | Pejzaż - zimowy dzień | olej, płótno | 50 x 60 cm | 5500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
59 | Pejzaż ze starym młynem, około 1930 | olej, płótno naklejone na tekturę | 66 x 88,5 cm | 12500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 12500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
36 | Pejzaż zimowy, około 1935 | olej, tektura | 35 x 48 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
40 | Dworek, około 1935 | olej, tektura | 23 x 25 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
75 | Pejzaż z chałupą i malwami, około 1930 | olej, tektura | 28 x 37 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
77 | Pejzaż z młynem, około 1970 | ole, tektura | 35,5 x 60 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
79 | Wiejska zagroda w śniegu | olej, płótno | 61 x 92 cm | 11000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
105 | O zachodzie słońca | olej, płótno | 54 x 61,5 cm | 6500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
78 | Pejzaż wiosenny z kaczeńcami | olej, płótno | 69 x 99,5 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 14000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
129 | Sanna | olej, tektura | 47 x 56,5 cm; | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
60 | O zachodzie słońca | olej, płótno | 54 x 61,5 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
22 | Leśna droga zimą | olej, tektura | 34 x 46 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |