Zim± na polowaniu, około 1935
(1890 Kamieniec Podolski - 1980 Komorów koło Warszawy) |
olej, tektura |
50 x 35 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: WIKTOR KORECKI |
Wiktor Korecki studiował w Szkole Malarskiej N. Muraszki w Kijowie. W 1921 roku przeniósł się do Warszawy. Tu założył pracownię, która spłonęła wraz z jego dorobkiem artystycznym w czasie Powstania Warszawskiego. Sam artysta dostał się do obozu w Pruszkowie, potem do obozu pracy w Lipsku. Powrócił do kraju w 1946 roku i zamieszkał najpierw w Komorowie, a następnie w Milanówku. Malował farbami olejnymi. Chętniej tworzył zimowe pejzaże. W okresie międzywojennym brał wielokrotnie udział w wystawach Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego malarstwo pejzażowe cieszyło się zawsze szerokim uznaniem. Malarz często podejmował w pejzażach trudne motywy ¶wiatła o zachodzie słońca lub przy zapadaj±cym zmroku. |
Cena uzyskana Hammer price |
XIII Aukcja | 1999-11-22 00:00:00 | 16 | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |