Rafał MALCZEWSKI
(1892 Kraków - 1965 Montreal)
Rafał Malczewski był w zakresie malarstwa samoukiem, zyskując podstawy wiedzy i umiejętności u swojego ojca, Jacka Malczewskiego. We Wiedniu studiował natomiast filozofię, architekturę i agronomię. W latach 1917 - 1939 mieszkał w Zakopanem. Po wybuchu wojny wydostał się z Polski do Francji. Stamtąd wyjechał do Portugalii, następnie do Brazylii i do Stanów Zjednoczonych. W 1942 roku osiadł w Kanadzie. Malował olejno i akwarelą. Zajmował się przede wszystkim pejzażem. Stworzył w malarstwie własny styl. Jego malarska wizja oparta była na uproszczonej kompozycji brył, na wyrazistych kontrastach i charakterystycznej kolorystyce. Twórczość Rafała Malczewskiego cieszyła się dużym uznaniem, wiele wystawiał, zarówno w kraju, jak i za granicą.
W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 9 prac tego autora
61 | Zima w górach | olej, płótno | 89 x 59,3 cm | 85000.00 PLN (20481,93USD, 21250,00EUR) | 120000.00 PLN (28915,66USD, 30000,00EUR) | |
37 | Pejzaż górski | akwarela, papier | 26,5 x 42,5 cm | 2000.00 PLN (625,00USD, 470,59EUR) | 2200.00 PLN (687,50USD, 517,65EUR) | |
97 | Gorzelnia | akwarela, papier | 29 x 39,5 cm w świetle passe-partout | 2500.00 PLN (806,45USD, 612,75EUR) | 2800.00 PLN (903,23USD, 686,27EUR) | |
25 | Pejzaż przemysłowy, około 1945 | akwarela, papier | 54 x 72 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
42 | Kanadyjska zagroda, 1944 | akwarela, papier | 25 x 35 cm | 3200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
41 | Stacja końcowa w New Carlisle, 1944 | akwarela, papier | 25 x 35 cm | 3200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
52 | Pejzaż tatrzański, 1917-1939 | akwarela, papier | 65,5 x 100 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
3 | Pejzaż tatrzański, 1943 | akwarela, papier | 65,5 x 100 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
76 | Pejzaż z wysoką górą - ostańcem | akwarela, papier | 24 x 35 cm | 1900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |