Stanisław CZAJKOWSKI

 (1876 Warszawa - 1954 Sandomierz)

Stanisław Czajkowski studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1896-1903 pod kierunkiem J. Malczewskiego, L. Wyczółkowskiego i J. Mehoffera. Wiele w tym względzie zawdzięcza również W. Gersonowi i swemu bratu Józefowi. Następne lata spędził w akademii monachijskiej oraz w Acadèmie Julian w Paryżu. Po powrocie był uczniem J. Stanisławskiego. Dużo podróżował po Europie i po Polsce. Od 1950 roku był profesorem w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystawiał bardzo dużo w Polsce, ale również uczestniczył w wystawach za granicą. Od 1908 był członkiem stowarzyszenia artystów „Sztuka”. Najchętniej malował pejzaże. Stosował spokojne zestawienia kolorystyczne uzyskując melancholijny nastrój swych kompozycji. Jego prace znajdują się między innymi w zbiorach Muzeów Narodowych Krakowa, Warszawy i Wrocławia oraz w Muzeum Historycznym m.st. Warszawy, Muzeum im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum Okręgowego w Toruniu i w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 14 prac tego autora

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
46Krzyż we wsi, 1946 olej, sklejka55 x 35 cm
12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
45Krzyż przydrożny, 1929 olej, sklejka55 x 37,5 cm
12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
68Pejzaż olej, tektura22 x 35 cm
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
57Kapliczka na Podhalu, 1929 olej, płótno50 x 70 cm
8000.00 PLN
(2580,65USD, 1960,78EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
56Świątek nad Wisłą, 1919 olej, płótno68,5 x 49,2 cm
10000.00 PLN
(3225,81USD, 2450,98EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
64Park, 1935 olej, tektura24,5 x 33 cm
2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4Widok kościoła i klasztoru bernardyńskiego na Czerniakowie, 1933 olej, tektura24,7 x 32 cm
1700.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
44Droga z Puław do Kazimierza - I, 1948 olej, tektura21,5 x 26,5 cm
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
36Widok kościoła pod wezwaniem ŚŚ. Piotra i Pawła w opactwie benedyktyńskim w Tyńcu, 1903 olej, płótno72,5 x 56 cm
11500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
39Wiejska zagroda, 1918 olej, dykta54,5 x 96 cm
13000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
55Drzewa, 1920 olej, tektura16,5 x 25,5 cm
5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
12Kościółek w lesie, 1933 olej, tektura21,5 x 24 cm
2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
89Pałac na Wyspie w Łazienkach, 1936 olej, tektura24,5 x 32,5 cm
5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
88Staw w Borkach o zachodzie, 1939 olej, tektura24,5 x 32,5 cm
5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)