Michał Gorstkin WYWIÓRSKI

 (1861 Warszawa - 1926 Warszawa)

Michał Wywiórski studiował w akademii monachijskiej w latach 1883 - 1887. Uczył się również w prywatnych pracowniach J. Brandta i A. Wierusza-Kowalskiego. W 1894 roku jego obraz "Z puszczy litewskiej" przyniósł mu wyróżnienie w postaci medalu drugiej klasy. W 1895 roku przeniósł się do Berlina. W roku 1900 odbył podróż z Wojciechem Kossakiem do Hiszpanii i Egiptu, przygotowując się wspólnie do malowania panoram. Zasłynął przede wszystkim jako malarz pejzaży. W tej dziedzinie osiągał sukces, a jego wypowiedzi malarskie były samodzielne, pełne zaangażowania i znawstwa. Natomiast w podejmowanych scenach egzotycznych, z udziałem Tatarów, Czerkiesów, wykazywał silne przywiązanie do tego, czego nauczył się w pracowniach wielkich "monachijczyków".

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 10 prac tego autora

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
59Polowanie olej, deska54 x 29,5 cm
70000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
70000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
48Stary park olej, płótno naklejone na tekturę22 x 31,5 cm
4500.00 PLN
(1406,25USD, 1058,82EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
47Pejzaż z drzewem olej, płótno naklejone na tekturę18,5 x 28,5 cm
4500.00 PLN
(1406,25USD, 1058,82EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
46Krajobraz skalny olej, deska29,5 x 18,5 cm
4500.00 PLN
(1406,25USD, 1058,82EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
42Stodoła pod strzechą olej, tektura19 x 30 cm
3500.00 PLN
(1129,03USD, 857,84EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
41Drzewa nad wodąolej, tektura21 x 31,5 cm
3500.00 PLN
(1129,03USD, 857,84EUR)
3500.00 PLN
(1129,03USD, 857,84EUR)
40Z gór olbrzymicholej, tektura19 x 30 cm
3500.00 PLN
(1129,03USD, 857,84EUR)
3500.00 PLN
(1129,03USD, 857,84EUR)
63Ostatni promień - motyw z Podola, 1904 olej, tektura35 x 87,5 cm
7000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
8000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
5Odwilż, 1907 pastel, papier75 x 105 cm
16000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
16200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
32Staw w parku olej, tektura45 x 75 cm
12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)