Michał Gorstkin WYWIÓRSKI ,Staw w parku , olej, tektura, 45 x 75 cm

Staw w parku

(1861 Warszawa - 1926 Warszawa)

olej, tektura
45 x 75 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: M. G. Wywiórski

Michał Wywiórski studiował w akademii monachijskiej w latach 1883 - 1887. Uczył się również w prywatnych pracowniach J. Brandta i A. Wierusza-Kowalskiego. W 1894 roku jego obraz "Z puszczy litewskiej" przyniósł mu wyróżnienie w postaci medalu drugiej klasy. W 1895 roku przeniósł się do Berlina. W roku 1900 odbył podróż z Wojciechem Kossakiem do Hiszpanii i Egiptu, przygotowując się wspólnie do malowania panoram. Zasłynął przede wszystkim jako malarz pejzaży. W tej dziedzinie osiągał sukces, a jego wypowiedzi malarskie były samodzielne, pełne zaangażowania i znawstwa. Natomiast w podejmowanych scenach egzotycznych, z udziałem Tatarów, Czerkiesów, wykazywał silne przywiązanie do tego, czego nauczył się w pracowniach wielkich "monachijczyków".

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XVIII Aukcja2002-10-26 00:00:0032
12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)