Eugeniusz GEPPERT

 (1890 Lwów - 1979 Wrocław)

Eugeniusz Geppert studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1912 - 1920, pod kierunkiem Malczewskiego i Dębickiego. W latach 1925 - 1927 przebywał w Paryżu. Po powrocie do kraju zamieszkał w Krakowie, natomiast po wojnie osiadł we Wrocławiu. Tutaj został profesorem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych, przez pewien czas piastował funkcję rektora tej uczelni. Należał do grupy "Zwornik". Malując często konie, sceny myśliwskie, wyścigi konne nawiązywał do twórczości Piotra Michałowskiego. Świetnie wykorzystywał subtelność akwarel w swoich kompozycjach malarskich.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 4 prace tego autora

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
42Kawaleria, Szarża ułanów akwarela, papier50,5 x 70,5 cm
6000.00 PLN
(1875,00USD, 1411,76EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
16Oficer na koniuolej, tektura33 x 46,5 cm
6000.00 PLN
(1935,48USD, 1470,59EUR)
6000.00 PLN
(1935,48USD, 1470,59EUR)
68Ułan na koniu, około 1930 akwarela, papier65 x 78 cm w świetle passe-partout
6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
75Przejażdżka konna, po 1945 akwarela, papier20 x 28,5 cm w świetle passe partout
700.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
700.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)