Przejażdżka konna, po 1945
(1890 Lwów - 1979 Wrocław) |
akwarela, papier |
20 x 28,5 cm w świetle passe partout |
sygnowana po prawej stronie u dołu: EB; na odwrocie: Eugeniusz Geppert /
z teki wrocławskiej; na oprawie od spodu: Eugeniusz Geppert, rysunek
powojenny / (według informacji, pochodzącej od / żony artysty, prof. H.
Krzetuskiej, na odwrocie rysunku).
Eugeniusz Geppert studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1912 - 1920, pod kierunkiem Malczewskiego i Dębickiego. W latach 1925 - 1927 przebywał w Paryżu. Po powrocie do kraju zamieszkał w Krakowie, natomiast po wojnie osiadł we Wrocławiu. Tutaj został profesorem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych, przez pewien czas piastował funkcję rektora tej uczelni. Należał do grupy "Zwornik". Malując często konie, sceny myśliwskie, wyścigi konne nawiązywał do twórczości Piotra Michałowskiego. Świetnie wykorzystywał subtelność akwarel w swoich kompozycjach malarskich. |
Cena uzyskana Hammer price |
XX Aukcja | 2004-05-04 00:00:00 | 75 | 700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |