Zestaw sześciu kubków myśliwskich z monogramem wiązanym JZ, 1857
srebro, wewnątrz złocone |
wysokość 7,8 cm, średnica 6,7 cm |
waga łączna 458 g |
oznakowane: próba 84 , probierz W.K. / 1857, znak firmowy (kotwica w owalnym polu), nazwa firmy: Malcz i godło probierni warszawskiej (herb Królestwa)
Na korpusach kubków - medaliony z przedstawieniem psa w reliefie, dekorowane wokół rocailles'ami. Pochodzą ze zbiorów rodziny Czartoryskich. |
Warsztat Karola Malcza (1797-1867) działał w Warszawie od około 1830 roku. Cieszył się opinią najlepszej warszawskiej wytwórni sreber w tym czasie. W 1864 roku Malcz przekazał prowadzenie swojej firmy Teodorowi Wernerowi (1836-1902).
Cena uzyskana Hammer price |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 73 | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |