Antoni de BRADÉ
(1887 Warszawa - 1973 Świdnica (?))
Antoni de Bradé studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie u M. Kotarbińskiego i P. Welońskiego w latach 1910 - 1913. W młodości podróżował, między innymi był w Chinach i Japonii, a nawet miał swoją wystawę we Władywostoku. Do Polski wrócił w 1921 roku. Tu miał swoją pierwszą wystawę w roku 1924. Do 1939 roku wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, w Pałacu Sztuki w Krakowie, a także w Łodzi, gdzie mieszkał. Po wojnie przeniósł się do Jawora na Dolnym Śląsku. Prowadził zajęcia plastyczne w Świdnicy, w Wałbrzychu. Malował pejzaże, typy ludzkie, z Podhala, Huculszczyzny, Śląska. Wielokrotnie pojawiał się w jego twórczości temat morza. W 1966 roku miał wystawę jubileuszową w Związku Polskich Artystów Plastyków we Wrocławiu.
W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 4 prace tego autora
29 | Rybak | pastel, papier | 50 x 65 cm | 2000.00 PLN (481,93USD, 500,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
10 | Staw z łabędziem | olej, płótno dublowane | 44 x 54 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
6 | Starzec, 1937 | pastel, kredka, papier | 33,5 x 24 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
4 | Pejzaż | olej, płótno; | 45,5 x 35,5 cm | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |