(1887 Warszawa - 1973 Świdnica (?)) |
olej, płótno; |
45,5 x 35,5 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: A. DE BRADE |
Antoni de Bradé studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie u M. Kotarbińskiego i P. Welońskiego w latach 1910 - 1913. W młodości podróżował, między innymi był w Chinach i Japonii, a nawet miał swoją wystawę we Władywostoku. Do Polski wrócił w 1921 roku. Tu miał swoją pierwszą wystawę w roku 1924. Do 1939 roku wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, w Pałacu Sztuki w Krakowie, a także w Łodzi, gdzie mieszkał. Po wojnie przeniósł się do Jawora na Dolnym Śląsku. Prowadził zajęcia plastyczne w Świdnicy, w Wałbrzychu. Malował pejzaże, typy ludzkie, z Podhala, Huculszczyzny, Śląska. Wielokrotnie pojawiał się w jego twórczości temat morza. W 1966 roku miał wystawę jubileuszową w Związku Polskich Artystów Plastyków we Wrocławiu.
Cena uzyskana Hammer price |
XVIII Aukcja | 2002-10-26 00:00:00 | 4 | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |