Wojsko Polskie, 1830 - 10 linorytów
(1851 Poznań - 1894 Poznań) |
grafika linoryt |
32 x 40 cm |
1. Sztab Główny linoryt: 32 x 40 cm sygnowany po lewej stronie u dołu: Motty; rytowany po prawej stronie: A.NAPIER 2. Pułk 5-ty Ułanów (Zamojskich) Pułk 11-ty Piechoty. Pułk 5-ty Strzelców Pieszych (Dzieci Warszawskie.) linoryt: 32 x 40 cm sygnowany po prawej stronie u dołu: Motty; rytowany po lewej stronie: A.NAPIER 3.(Nie numerowany) Pułk Jazdy Ochotników Poznańskich. Jazda Augustowska. linoryt: 32 x 40 cm sygnowany po lewej stronie u dołu: Motty; rytowany po prawej stronie: JONNARD 4. Jazda Płocka. Jazda Podlaska. Kapelan. Jazda Lubelska. Jazda Sandomirska. linoryt: 32 x 40 cm sygnowany po prawej stronie u dołu: Motty; rytowany po lewej stronie: JONNARD 5. Wolny Strzelec Grothusa. Legia Nadwiślańska. Pułk 6-ty Ułanów czyli Dzieci Warszawskie. linoryt: 32 x 40 cm sygnowany po lewej stronie u dołu: Motty; rytowany po lewej stronie: JONNARD. 6. Oficer Inżynierów. Artylerya Lekko-Konna. Artylerya Piesza. Artylerya Konna Gwardyi. linoryt: 32 x 40 cm sygnowany po prawej stronie u dołu: Motty; rytowany po prawej stronie: A.NAPIER 7. Pułk 3-ci Piechoty. Pułk 2-gi Strzelców Pieszych. Pułk Jazdy Krakusów Poniatowskiego. linoryt: 32 x 40 cm sygnowany po lewej stronie u dołu: Motty; rytowany po prawej stronie:JONNARD 8. Pułk 4-ty Liniowy. Pułk 1-szy Strzelców Konnych. Oficer Kurpików. Kurpik. linoryt: 32 x 40 cm sygnowany po prawej stronie u dołu: Motty; rytowany po lewej stronie:JONNARD 9. PUŁK 1-szy i 8-my PIECHOTY (DOBOSZ) PUŁK 3-ci STRZELCÓW P. (TRĘBACZ) KARABINIER PUŁK 4-ty STRZELCÓW PIESZYCH (MUZYKANT) linoryt: 32 x 40 cm sygnowany po prawej stronie u dołu: Motty; rytowany po lewej stronie: W... Schir 10.Pułk 1-szy, 3-ci, 2-gi i 4-ty Ułanów linoryt: 32 x 40 cm sygnowany po lewej stronie u dołu: Motty; rytowany po prawej stronie: A.NAPIER Pułk Jazdy Ochotników Poznańskich. Jazda Augustowska. linoryt: 32 x 40 cm sygnowany po lewej stronie u dołu: Motty; rytowany po prawej stronie: JONNARD |
Władysław Leon Motty w 1869 roku ukończył gimnazjum, gdzie równolegle uczył się rysunku. W latach 1870-1873 kształcił się w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. W latach 1874-1877 studiował prawo we Wrocławiu. Zdał egzamin referendariuszowski i rozpoczął pracę w sądach wielkopolskich. Jednak porzucił karierę prawniczą poświęcając ją sztuce. Od 1882 roku dostarczał swoje rysunki dla pism literackich w Warszawie. W 1883 roku wyjechał do Paryża, gdzie kontynuował naukę rysunku. Nawiązał tam bliskie stosunki z polską kolonią artystyczną i paryskim światem kulturalnym. Zdobył powodzenie i uznanie jako rysownik i ilustrator. Jest autorem ilustracji do wielu dzieł polskich i obcych.