Pejzaż górski
(1936 Warszawa - 2007 Warszawa) |
olej, tektura |
33 x 32,5 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: M.Anto |
Maria Anto (właściwie Maria Czarnecka (Antoszkiewicz) ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w 1962 roku. Miała około 60 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą między innymi w São Paulo i Sztokholmie. Uczestniczyła także w około 200 wystawach zbiorowych - ogólnopolskich i międzynarodowych. Była laureatka wielu nagród i wyróżnień za swoją twórczość między innymi Nagrody Głównej na Antoniana Internatzionale - Padwa 1964, Grand Prix- Monaco 1967, Nagroda Specjalna - Barcelona ’72, Grand Prix na II Triennale Sztuki Metaforycznej- Łódź ’78, Nagroda na III Triennale Autoportretu- Radom 2000. Tworzyła silnie emocjonalne dzieła na granicy surrealizmu, malarstwa fantastycznego i prymitywnego. Malarstwo Marii Anto należy do nurtu poetyckiej metafory. Prace artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych i zbiorach muzealnych w Polsce i za granicą. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki | 2015-12-21 19:00:00 | 27 | 3000.00 PLN (779,22USD, 697,67EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |