Maki w wazonie
(1904 Warszawa - 1977) |
olej, płótno |
61 x 50 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: Jan Wi¶niewski |
Jan Wi¶niewski w latach 1924-1928 studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmował się malarstwem sztalugowym jak i ¶ciennym (witraż, polichromia) oraz scenografi±. Współzałożyciel i wykładowca Ogniska Plast w Jeleniej Górze. Artysta dużo podróżował między innymi do ZSRR i Francji. W 1955 roku został kierownikiem prac scenograficznych w Teatrze Polskim. Wi¶niewski prezentował swoje prace zarówno na wystawach indywidualnych jak i zbiorowych między innymi w latach 1928-1937 w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie i w Salonie Sztuki w Jeleniej Górze. |