Portret dziewczyny, 1882
(1835 Częstochowa - 1920 Warszawa) |
fotografia podmalowana; papier |
26,5 x 21,5 cm |
sygnowana i datowana po prawej stronie u dołu: K. Miller / 1882 |
Karol Miller studiował w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych u R. Hadziewicza i M. Zaleskiego w latach 1851-1857. Jako stypendysta kontynuował naukę w akademii petersburskiej. Tutaj otrzymał medale srebrny II stopnia i srebrny wielki. W 1862 roku otrzymał medal i trzyletnie stypendium do Rzymu. Po ukończeniu nauki osiadł w Warszawie. Prowadził bardzo czynne życie, malował licznie portrety, wykonywał rysunki do „Kłosów", wziął udział w konkursie Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych na dekorację sali wystawy obrazów. Podróżował po Europie. Wystawiał przede wszystkim w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych i w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. |
Cena uzyskana Hammer price |
XX Aukcja | 2004-05-04 00:00:00 | 100 | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |