Christoph WEIGEL ,Maria Magdalena - Arcyksiężna Austrii , mezzotinta, papier, 42 x 28 cm

Maria Magdalena - Arcyksiężna Austrii

(1654 - 1718 Norymberga)

mezzotinta, papier
42 x 28 cm

sygnowana po prawej stronie u dołu: Chr. Weigel excud: Norimb

Christoph Weigel był znanym rytownikiem działającym w Norymbergi w pierwszej połowie XVIII w. Jest znany głównie z rysowania map. Najważniejsze prace to Atlas scholasticus" (1718), a także "Schul-und Reisen Atlas".