Walery Jan Kanty ELIASZ RADZIKOWSKI ,Portret członka Towarzystwa „Sokół”, 1904 , olej, tektura, 53 x 42 cm

Portret członka Towarzystwa „Sokół”, 1904

(1841 Kraków - 1905 Kraków)

olej, tektura
53 x 42 cm

sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: W. Eljasz Radzikowski | 1904

Walery Eljasz Radzikowski studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1856 - 1862, u W. Łuszczkiewicza, a następnie w Monachium u H. Anschűtza, M. Schwinda, F. Adama i T. Horschelta. Odbył podróże zagraniczne w latach 1865 - 1866 po Niemczech, Francji, Belgii, Szwajcarii i po Włoszech. Po powrocie zamieszkał w Krakowie, gdzie nauczał rysunku. Uprawiał malarstwo religijne, historyczne. Tworzył krajobrazy, często były to motywy tatrzańskie, a także zajmował się ilustratorstwem.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXX Aukcja Dzieł Sztuki2016-12-16 19:00:0039
8000.00 PLN
(1927,71USD, 2000,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)