Portret członka Towarzystwa „Sokół”, 1904
(1841 Kraków - 1905 Kraków) |
olej, tektura |
53 x 42 cm |
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: W. Eljasz Radzikowski | 1904 |
Walery Eljasz Radzikowski studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1856 - 1862, u W. Łuszczkiewicza, a następnie w Monachium u H. Anschűtza, M. Schwinda, F. Adama i T. Horschelta. Odbył podróże zagraniczne w latach 1865 - 1866 po Niemczech, Francji, Belgii, Szwajcarii i po Włoszech. Po powrocie zamieszkał w Krakowie, gdzie nauczał rysunku. Uprawiał malarstwo religijne, historyczne. Tworzył krajobrazy, często były to motywy tatrzańskie, a także zajmował się ilustratorstwem.
Cena uzyskana Hammer price |
XXX Aukcja Dzieł Sztuki | 2016-12-16 19:00:00 | 39 | 8000.00 PLN (1927,71USD, 2000,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |