Talerz dekorowany motywem kwiatowym, Wiedeń, około 1810
, porcelana malowana naszkliwnie, dekoracja reliefowa, średnica 24,5 cm, wys. 3,3 cm, średnica stopy 13,3 cm

porcelana malowana naszkliwnie, dekoracja reliefowa
średnica 24,5 cm, wys. 3,3 cm, średnica stopy 13,3 cm

sygnowana od spodu w kobalcie znakiem wytwórni w Wiedniu (tarcza herbowa z przepaską – środkowy element herbu Austrii;

przy krawędzi stopy odciśnięty znak XiO i dwie zarysowane złocone kreski

stan zachowania: drobne ubytki na krawędzi stopy

Manufaktura w Wiedniu, druga po Miśni wytwórnia porcelany właściwej w Europie, działająca od 1719 roku, naśladowała czasami dzieła powstałe w innych modelarniach. Na lata 1770 – 1780 przypadało zjawisko szczególnego wpływu tendencji artystycznych z Sévres na manufakturę wiedeńską.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXX Aukcja Dzieł Sztuki2016-12-16 19:00:0044
600.00 PLN
(144,58USD, 150,00EUR)
800.00 PLN
(192,77USD, 200,00EUR)