Talerz dekorowany motywem kwiatowym, Wiedeń, około 1810
porcelana malowana naszkliwnie, dekoracja reliefowa |
średnica 24,5 cm, wys. 3,3 cm, średnica stopy 13,3 cm |
sygnowana od spodu w kobalcie znakiem wytwórni w Wiedniu (tarcza herbowa z przepaską – środkowy element herbu Austrii; przy krawędzi stopy odciśnięty znak XiO i dwie zarysowane złocone kreski |
stan zachowania: drobne ubytki na krawędzi stopy |
Manufaktura w Wiedniu, druga po Miśni wytwórnia porcelany właściwej w Europie, działająca od 1719 roku, naśladowała czasami dzieła powstałe w innych modelarniach. Na lata 1770 – 1780 przypadało zjawisko szczególnego wpływu tendencji artystycznych z Sévres na manufakturę wiedeńską.
Cena uzyskana Hammer price |
XXX Aukcja Dzieł Sztuki | 2016-12-16 19:00:00 | 44 | 600.00 PLN (144,58USD, 150,00EUR) | 800.00 PLN (192,77USD, 200,00EUR) |