Wieś nad Wisłą, 1913
(1865 Kijów - 1946 Skierniewice) |
olej, płótno |
68 x 98,5 cm |
sygnowany i datowany po
prawej strony u dołu: WNałęcz 913 |
Włodzimierz Nałęcz studia artystyczne rozpoczął w latach 1883 – 1890 w akademii petersburskiej u Ajwazowskiego. Przez dwa lata uczęszczał do akademii w Düsseldorfie, potem przeniósł się do Paryża, aby kontynuować naukę w szkole Petit Jeana. Odbył liczne podróże artystyczne. Od 1907 roku zamieszkał na stałe w Warszawie. Głównie zasłynął jako marynista. Wystawiał w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych i w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. Miał wystawy indywidualne, w Warszawie aż osiem razy i raz, w roku 1899, w Petersburgu. Jego obrazy znajdują się między innymi w Muzeach Narodowych w Warszawie, we Wrocławiu i Szczecinie. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXX Aukcja Dzieł Sztuki | 2016-12-16 19:00:00 | 16 | 15000.00 PLN (3614,46USD, 3750,00EUR) | 17000.00 PLN (4096,39USD, 4250,00EUR) |