Róża w wazonie
(1906 Tymbark - 1984 Paryż) |
olej, tektura |
40 x 14,5 cm; |
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Pani Ewie | w podzięce | Matuszczak | Sopot 58 |
Edward Matuszczak uczył się pod kierunkiem Wł. Jarockiego, F. Pautscha i W. Weissa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i u J. Pankiewicza w paryskiej filii tejże Akademii. Po studiach mieszkał stale we Francji. Utrzymywał jednak stały kontakt z krajem, często nadsyłając swoje prace na organizowane tu wystawy. Zajmował się także rzeźbą. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXX Aukcja Dzieł Sztuki | 2016-12-16 19:00:00 | 53 | 3500.00 PLN (843,37USD, 875,00EUR) | 5000.00 PLN (1204,82USD, 1250,00EUR) |