Przedmieście
(1895 Płock - 1941 Wilno) |
olej, płótno |
93 x 73 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: N. Korzeń |
Natan Korzeń studiował w Szkole Sztuk Pięknych u S. Lentza i T. Pruszkowskiego, był związany z Klubem Artystycznym Płocczan. W 1939 roku wyjechał do Wilna. Tutaj pracował jako scenograf w Żydowskim Teatrze Narodowym. Dużo malował, tworzył głównie pejzaże, często były to pejzaże miejskie, poza tym malował martwe matury, portrety, sceny rodzajowe. Jego malarstwo wyróżniało się walorami kolorystycznymi i fakturowymi. Malarz miał kilka wystaw indywidualnych w Płocku, w warszawie i w Łodzi. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXX Aukcja Dzieł Sztuki | 2016-12-16 19:00:00 | 33 | 12000.00 PLN (2891,57USD, 3000,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XXIV Aukcja | 2013-04-11 19:00:00 | 23 | 9000.00 PLN (2903,23USD, 2205,88EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 68 | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |