Chrystus w rozpaczy
(1920 Zagórze - 2007 Warszawa) |
olej, sklejka; naklejona na płytę; |
sklejka; 41,5 x 33,5 cm,płyta; 50 x 39 cm; |
na odwrocie płyty napis białą farbą: JEZUS | CHRYSTUS | w ROZPACZY | sygnatura: ZLachur |
Zdzisław Lachur w latach 1945-1950 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Eugeniusza Eibischa. Był pierwszym założycielem i kierownikiem Studia Form Rysunkowych w Bielsku-Białej. W 1955 roku brał udział w słynnej wystawie w warszawskim Arsenale oraz w 1961 roku w Międzynarodowej Wystawie "Getto warszawskie" w Amsterdamie. Zajmował się malarstwem sztalugowym, ściennym, grafiką oraz filmem rysunkowym. Prace artysty prezentowane były na wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w kraju i zagranicą między innymi w Jerozolimie, Londynie, Nowym Jorku, Stuttgarcie, Paryżu, Vancouver i Toronto. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIX Aukcja Dzieł Sztuki | 2016-06-22 19:00:00 | 42 | 3500.00 PLN (921,05USD, 833,33EUR) | 4200.00 PLN (1105,26USD, 1000,00EUR) |