Zdzisław LACHUR ,Chrystus w rozpaczy , olej, sklejka; naklejona na płytę;, sklejka; 41,5 x 33,5 cm,płyta; 50 x 39 cm;

Chrystus w rozpaczy

(1920 Zagórze - 2007 Warszawa)

olej, sklejka; naklejona na płytę;
sklejka; 41,5 x 33,5 cm,płyta; 50 x 39 cm;
na odwrocie płyty napis białą farbą: JEZUS | CHRYSTUS | w ROZPACZY | sygnatura: ZLachur

Zdzisław Lachur w latach 1945-1950 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Eugeniusza Eibischa. Był pierwszym założycielem i kierownikiem Studia Form Rysunkowych w Bielsku-Białej. W 1955 roku brał udział w słynnej wystawie w warszawskim Arsenale oraz w 1961 roku w Międzynarodowej Wystawie "Getto warszawskie" w Amsterdamie. Zajmował się malarstwem sztalugowym, ściennym, grafiką oraz filmem rysunkowym. Prace artysty prezentowane były na wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w kraju i zagranicą między innymi w Jerozolimie, Londynie, Nowym Jorku, Stuttgarcie, Paryżu, Vancouver i Toronto.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXIX Aukcja Dzieł Sztuki2016-06-22 19:00:0042
3500.00 PLN
(921,05USD, 833,33EUR)
4200.00 PLN
(1105,26USD, 1000,00EUR)