Ukrainka w świątecznym stroju, 1958
(1904 Biełgorod - 1978 Lwów) |
olej, tektura |
38 x 33,5 cm |
sygnowany i datowany po prawej stronie u góry: М. Добронравов |58 |
Michaił Dobronrawow studiował w Instytucie Sztuki w Charkowie w latach 1922 do 1929 u Buraczeka, Kokela, Fetorowa i Prochorowa. W 1929 roku jako pracę dyplomową zaprezentował „Atak na telegraf”. Mieszkał w Charkowie do 1941 roku. Następnie we Lwowie do 1945 roku. Malował głównie obrazy tematyczne, historyczne i historyczno-rewolucyjne, portrety, pejzaże, martwe natury. Wykonał wiele prac dotyczących historii Lwowa m.in. „Piotr I na Rynku we Lwowie 1707”. Był członkiem Związku Artystów Ukrainy. Wiele wystawiał i otrzymywał wiele nagród. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIX Aukcja Dzieł Sztuki | 2016-06-22 19:00:00 | 34 | 4500.00 PLN (1184,21USD, 1071,43EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |