Michaił DOBRONRAWOW (Михаил ДОБРОНРАВОВ) ,Ukrainka w świątecznym stroju, 1958 , olej, tektura, 38 x 33,5 cm

Ukrainka w świątecznym stroju, 1958

(1904 Biełgorod - 1978 Lwów)

olej, tektura
38 x 33,5 cm

sygnowany i datowany po prawej stronie u góry: М. Добронравов |58

Michaił Dobronrawow studiował w Instytucie Sztuki w Charkowie w latach 1922 do 1929 u Buraczeka, Kokela, Fetorowa i Prochorowa. W 1929 roku jako pracę dyplomową zaprezentował „Atak na telegraf”. Mieszkał w Charkowie do 1941 roku. Następnie we Lwowie do 1945 roku. Malował głównie obrazy tematyczne, historyczne i historyczno-rewolucyjne, portrety, pejzaże, martwe natury. Wykonał wiele prac dotyczących historii Lwowa m.in. „Piotr I na Rynku we Lwowie 1707”. Był członkiem Związku Artystów Ukrainy. Wiele wystawiał i otrzymywał wiele nagród.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXIX Aukcja Dzieł Sztuki2016-06-22 19:00:0034
4500.00 PLN
(1184,21USD, 1071,43EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)