Pejzaż podhalański
(1891 Kraków - 1951 (?)) |
akwarela, papier |
16,5 x 30 cm w świetle passe-partout |
sygnowana po prawej stronie u dołu: Mieczysław Filipkiewicz |
Mieczysław Filipkiewicz, młodszy brat malarza Stefana, studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Stanisława Dębickiego, Józefa Pankiewicza, Teodora Axentowiczai u Wojciecha Weissa w latach od 1910 do 1923, z sześcioletnią przerwą. Uprawiał malarstwo pejzażowe, chętnie malował widoki górskie, morskie, czasami podejmował temat martwych naturi kompozycji figuralnych. Uprawiał również grafikę. Od 1925 roku wystawiał swoje prace w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIX Aukcja Dzieł Sztuki | 2016-06-22 19:00:00 | 10 | 2500.00 PLN (657,89USD, 595,24EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |