Mieczysław FILIPKIEWICZ ,Pejzaż podhalański , akwarela, papier, 16,5 x 30 cm w świetle passe-partout

Pejzaż podhalański

(1891 Kraków - 1951 (?))

akwarela, papier
16,5 x 30 cm w świetle passe-partout
sygnowana po prawej stronie u dołu: Mieczysław Filipkiewicz

Mieczysław Filipkiewicz, młodszy brat malarza Stefana, studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Stanisława Dębickiego, Józefa Pankiewicza, Teodora Axentowiczai u Wojciecha Weissa w latach od 1910 do 1923, z sześcioletnią przerwą. Uprawiał malarstwo pejzażowe, chętnie malował widoki górskie, morskie, czasami podejmował temat martwych naturi kompozycji figuralnych. Uprawiał również grafikę. Od 1925 roku wystawiał swoje prace w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXIX Aukcja Dzieł Sztuki2016-06-22 19:00:0010
2500.00 PLN
(657,89USD, 595,24EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)