Pejzaż miejski
(ur. 1931 Poznań) |
olej, płótno dublowane |
55 x 42 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: M. HORBACZEWSKA |
Maria Horbaczewska-Wolańska studiowała w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych na Wydziale Projektowania ubioru. Uprawiała malarstwo, scenografię, tkaninę autorską, unikatową (ze skór welurowych zdobionych haftem, nićmi liońskimi oraz z haftem wypukłym w symbolach). W latach 1961-1973 była adiunktem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, między innymi w 1972 roku w Domu Wojska Polskiego w Warszawie, w Muzeum Historii Miasta Łodzi, w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień między innymi w 1970 roku medal Związku Polskich Artystów Plastyków za wybitną realizację kostiumu do opery „Aida”, w 1976 roku otrzymała dwie pierwsze nagrody w konkursach „Tkanina z Herbem miasta Łodzi” oraz w 1977 roku otrzymała w warszawskiej Zachęcie I nagrodę za tkaninę „Rycerstwo”. Prace artystki znajdują się w zbiorach muzealnych i prywatnych w kraju i za granicą. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIX Aukcja Dzieł Sztuki | 2016-06-22 19:00:00 | 53 | 2500.00 PLN (657,89USD, 595,24EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XXVII Aukcja Dzieł Sztuki | 2014-12-15 19:00:00 | 35 | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |