Kazimierz GRODZICKI,Szarża , akwarela, papier, 34,5 x 48,5 cm w świetle passe-partout

Szarża

(1858 - 1933 Warszawa)

akwarela, papier
34,5 x 48,5 cm w świetle passe-partout
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: Kazimierz Grodzicki | 1892

Kazimierz Grodzicki uczył się malarstwa pejzażowego korzystając z wskazówek F. Brzozowskiego i T. Zalewskiego, z którymi odbywał podróże artystyczne po Polsce oraz na Krym i na Kaukaz. Jednak porzucił malarstwo i poświęcił się rzeźbie, której uczył się prywatnie u różnych rzeźbiarzy polskich oraz u A. Rodina w Paryżu. W 1903 roku odbyła się jego indywidualna wystawa zainspirowana Trylogią H. Sienkiewicza. Grodzicki rozczarowany brakiem zainteresowania dla swojej twórczości osiadł na wsi i zmarł tam całkowicie zapomniany.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXIX Aukcja Dzieł Sztuki2016-06-22 19:00:0014
5500.00 PLN
(1447,37USD, 1309,52EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
XXIV Aukcja 2013-04-11 19:00:0073
4500.00 PLN
(1451,61USD, 1102,94EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)