Pejzaż z górami
(1890 Magdeburg - 1983 Marburg) |
pastel, kredka |
31 x 38,5 cm w świetle passe-partout |
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Fuchs 1935 |
Erich Fuchs studiował grafikę w Magdeburgu potem kontynuował naukę w akademii w Lipsku u Kolba. Zajmował się malarstwem i grafiką. Był uzdolnionym akwarelistą. Z technik graficznych zwłaszcza z upodobaniem uprawiał litografię. Najczęstszymi motywami jego twórczości, obok pejzażu, były sceny figuralne i przedstawienia regionalnych obyczajów. Do 1945 roku mieszkał w Sudetach, w Giersdorf. Po wojnie wyjechał do Monachium. |