Pejzaż nocny, 1898
(1860 - (?) |
olej, dykta |
32 x 43,5 cm |
sygnowany i datowany po lewej stronie na dole: Heimroth 98 |
Karol Heimroth, identyczny z malarzem Józefem Heimrothem, mieszkał i działał we Lwowie. Swoje prace wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1889, 1890, 1891, 1892 i 1894, a we Lwowie w latach 1890 i 1891. Zajmował się również wykonywaniem dekoracji malarskiej do wnętrz sakralnych, między innymi do kościoła Jezuitów we Lwowie. Jego obrazy znajdują się obecnie we Lwowskiej Galerii Obrazów, w Muzeum Diecezjalnym w Płocku, w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz w Żydowskim Instytucie Historycznym w Warszawie. |
Cena uzyskana Hammer price |
XX Aukcja | 2004-05-04 00:00:00 | 117 | 3200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |