Karol HEIMROTH ,Pejzaż nocny, 1898 , olej, dykta, 32 x 43,5 cm

Pejzaż nocny, 1898

(1860 - (?)

olej, dykta
32 x 43,5 cm
sygnowany i datowany po lewej stronie na dole: Heimroth 98

Karol Heimroth, identyczny z malarzem Józefem Heimrothem, mieszkał i działał we Lwowie. Swoje prace wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1889, 1890, 1891, 1892 i 1894, a we Lwowie w latach 1890 i 1891. Zajmował się również wykonywaniem dekoracji malarskiej do wnętrz sakralnych, między innymi do kościoła Jezuitów we Lwowie. Jego obrazy znajdują się obecnie we Lwowskiej Galerii Obrazów, w Muzeum Diecezjalnym w Płocku, w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz w Żydowskim Instytucie Historycznym w Warszawie.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XX Aukcja2004-05-04 00:00:00117
3200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)