Kozak na czatach
(1876 Bolechów - 1932 Lwów) |
akwarela, papier |
16,5 x 22 cm w świetle passe partout |
sygnowana po lewej stronie u dołu: Juliusz Holzmüller |
Juliusz Holzmüller w latach 1897 – 1901 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni E. Cynka, J. Mehoffera i T. Axentowicza, a w latach 1903 – 1904 w Monachium. Najczęściej malował w technice akwareli, posługiwał się także sepią i tuszem. Ulubionymi tematami artysty były pejzaże oraz sceny rodzajowe z motywem koni. Zasłynął jako malarz wykonujący szkice batalistyczne z udziałem konnicy japońskiej w akcji. Wystawiał między innymi w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, we Lwowie i Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie.
Cena uzyskana Hammer price |
XX Aukcja | 2004-05-04 00:00:00 | 81 | 1900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |