Akt kobiecy
(1889 Kowno - 1976 Kraków) |
olej, płótno |
55,5 x 38 cm |
sygnowany po prawej stronie u góry: St. Żurawski |
Stanisław Żurawski studiował malarstwo u J. Mehoffera i W. Weissa, w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1907 - 1913. Był członkiem Cechu Artystów Plastyków "Jegnoróg". W latach 1925 - 1932 wystawiał z artystami z "Jednoroga". Głównie malował akty kobiece, pejzaże, martwe natury, czasami kompozycje figuralne i widoki architektoniczne.
Cena uzyskana Hammer price |
XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki | 2015-12-21 19:00:00 | 49 | 2000.00 PLN (519,48USD, 465,12EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |