(1792 Mikitycze - 1858 Warszawa) |
akwarela, papier |
8 x 11 cm w świetle passe-partout |
sygnowany po lewej stronie u dołu: K.Ż. |
Kazimierz Żwan w latach 1809-1831 służył w wojsku, awansując do rangi pułkownika. Podczas służby w wojsku amatorsko zajmował się malarstwem, studiując i kopiując obrazy dawnych mistrzów holenderskich w galerii Michała Hieronima Radziwiłła w podwarszawskiej Królikarni. Po rezygnacji ze służby w wojsku całkowicie poświęcił się twórczości artystycznej. Malował przede wszystkim pejzaże oraz obrazy o tematyce batalistycznej. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki | 2015-12-21 19:00:00 | 15 | 2500.00 PLN (649,35USD, 581,40EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |