Wawrzyniec CHOREMBALSKI ,Wiosna, 1955 , olej, płótno, 35,5 x 51 cm

Wiosna, 1955

(1888 Zawichost - 1965 Warszawa)

olej, płótno
35,5 x 51 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: W. CHOREMBALSKI / 1955
na odwrocie na płótnie napis: WAW. CHOREMBALSKI / "WIOSNA"

Wawrzyniec Chorembalski początkowo kształcił się w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem Stanisława Lentza i Wincentego Trojanowskiego. Po ukończeniu studiów w 1913 r. kontynuował studia w Paryżu w École des beaux-arts. W okresie międzywojennym był członkiem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. W roku 1956 został członkiem ogólnopolskiej grupy „Zachęta” i uczestniczył w jej wystawach. Malował przede wszystkim pejzaże. Obrazy Chorembalskiego znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Muzeum Historycznego Miasta Warszawy. Większość prac Chorembalskiego spłonęła w czasie Powstania Warszawskiego.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki2015-12-21 19:00:0012
3000.00 PLN
(779,22USD, 697,67EUR)
3600.00 PLN
(935,06USD, 837,21EUR)