Widok na Wawel
(ur. 1928 Pińsk) |
olej, tektura |
35 x 44 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: E. Wolski |
Eugeniusz Tukan-Wolski studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Tadeusza Łakomskiego. Pierwsza wystawa indywidualna artysty odbyła się w 1965 roku w Krakowie. Miał 15 wystaw indywidualnych w tym 4 w USA. Brał również udział w sześciu wystawach zbiorowych, m.in. w Norymberdze i Kilonii. Prace artysty znajdują się w Centrum Dokumentacji im. Jana Pawła II w Rzymie, w Muzeum Narodowym w Krakowie, a także w prywatnych zbiorach w kraju i zagranicą. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki | 2015-12-21 19:00:00 | 40 | 2500.00 PLN (649,35USD, 581,40EUR) | 2700.00 PLN (701,30USD, 627,91EUR) |