Eugeniusz TUKAN-WOLSKI ,Widok na Wawel , olej, tektura, 35 x 44 cm

Widok na Wawel

(ur. 1928 Pińsk)

olej, tektura
35 x 44 cm

sygnowany po lewej stronie u dołu: E. Wolski

Eugeniusz Tukan-Wolski studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Tadeusza Łakomskiego. Pierwsza wystawa indywidualna artysty odbyła się w 1965 roku w Krakowie. Miał 15 wystaw indywidualnych w tym 4 w USA. Brał również udział w sześciu wystawach zbiorowych, m.in. w Norymberdze i Kilonii. Prace artysty znajdują się w Centrum Dokumentacji im. Jana Pawła II w Rzymie, w Muzeum Narodowym w Krakowie, a także w prywatnych zbiorach w kraju i zagranicą.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki2015-12-21 19:00:0040
2500.00 PLN
(649,35USD, 581,40EUR)
2700.00 PLN
(701,30USD, 627,91EUR)