Wiktor ZINN ,Zaosie Mickiewiczowskie - Kapliczka , litografia kolorowana pastelem, 45 x 36,5 cm w świetle passe-partout

Zaosie Mickiewiczowskie - Kapliczka

(1925 Hrubieszów - 2007 Rzeszów)

litografia kolorowana pastelem
45 x 36,5 cm w świetle passe-partout

sygnowana po prawej stronie u dołu: W. Zinn

Wiktor Zinn studiował na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na wydziale architektonicznym. W roku 1952 uzyskał tytuł doktora, w 1959 doktora habilitowanego, następnie w 1967 roku profesora nadzwyczajnego, a w 1979 roku profesora zwyczajnego. Początkowo pracował jako asystent i adiunkt na macierzystej uczelni, następnie na Politechnice Krakowskiej jako adiunkt później jako docent i profesor. Kierował Instytutem Historii Architektury i Konserwacji Zabytków. W latach 1962-1967 był dziekanem Wydziału Architektury. Od 1962 pełnił funkcję dyrektora Instytutu Historii Architektury i Konserwacji Zabytków. W latach 1977-1981 pełnił funkcję generalnego konserwatora zabytków w randze wiceministra kultury i sztuki. Był twórcą scenografii do spektakli i oper, malował akwarele oraz pisał publikacje naukowe, książkowe i prasowe.