Pejzaż podgórski
(ur. 1941) |
olej, tektura |
19,5 x 27 cm |
na odwrocie nalepka z metryką obrazu: Autor ANTONI RUS | Adres: Ulica Warkowskiego 107 b? | Tytuł: Pejzaż podgórski | Technika: Olej | Wymiar: 19/23 |
Antoni Rus jest malarzem - samoukiem. Malować zaczął od roku 1968. Maluje głównie pejzaże, sceny rodzajowe, martwe natury, kwiaty oraz portrety. Dotychczas miał 20 indywidualnych wystawach w Polsce. Wystawiał również za granicą. Jego prace znajdują się w muzeach Nowego Sącza, Bielska - Białej, Muzeum Górnictwa w Zabrzu oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce, a także za granicą. W swoich pracach stara się wywoływać mocne efekty malarskie. Stosuje kolory przenikające, miejscami gwałtowne kontrasty, innym razem ciepłe i spokojne.