Wrzosy, 1875
(1841 Kraków - 1905 Kraków) |
akwarela, papier naklejony na tekturę |
12,5 x 9 cm |
sygnowana po prawej stronie u dołu: WE 11/5/1875. |
Walery Eljasz Radzikowski studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1856 - 1862, u W. Łuszczkiewicza, a następnie w Monachium u H. Anschűtza, M. Schwinda, F. Adama i T. Horschelta. Odbył podróże zagraniczne w latach 1865 - 1866 po Niemczech, Francji, Belgii, Szwajcarii i po Włoszech. Po powrocie zamieszkał w Krakowie, gdzie nauczał rysunku. Uprawiał malarstwo religijne, historyczne. Tworzył krajobrazy, często były to motywy tatrzańskie, a także zajmował się ilustratorstwem.