Antoni RUS ,Pejzaż podgórski , olej, tektura, 19,5 x 27 cm

Pejzaż podgórski

(ur. 1941)

olej, tektura
19,5 x 27 cm

na odwrocie nalepka z metryką obrazu: Autor ANTONI RUS | Adres: Ulica Warkowskiego 107 b? | Tytuł: Pejzaż podgórski | Technika: Olej | Wymiar: 19/23

Antoni Rus jest malarzem - samoukiem. Malować zaczął od roku 1968. Maluje głównie pejzaże, sceny rodzajowe, martwe natury, kwiaty oraz portrety. Dotychczas miał 20 indywidualnych wystawach w Polsce. Wystawiał również za granicą. Jego prace znajdują się w muzeach Nowego Sącza, Bielska - Białej, Muzeum Górnictwa w Zabrzu oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce, a także za granicą. W swoich pracach stara się wywoływać mocne efekty malarskie. Stosuje kolory przenikające, miejscami gwałtowne kontrasty, innym razem ciepłe i spokojne.