Paul MÜLLER-KAEMPFF ,Pejzaż z chatą , olej tektura, 21 x 26 cm

Pejzaż z chatą

(1861 Oldenburg - 1941 Berlin)

olej tektura
21 x 26 cm

sygnowany po lewej stronie u dołu: P. Müller-Kaempff

Paul Müller-Kaempff początkowo studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Dusseldorf. W latach 1883-1886 studiował na Akademii Karlsruhe w Gustav Schönleber. Następnie w latach 1886-1888 studia kontynuował na Akademii w Berlinie pod kierunkiem Hansa Fredrika Gude. Był współzałożycielem Stowarzyszenia Northwest oraz członkiem Związku Artystów w Hamburgu. Zajmował się głównie malarstwem, malował przede wszystkim pejzaże. Tworzył rysunki, litografie oraz zaprojektował wiele pocztówek. Jego prace znajdują się między innymi w muzach w Hamburgu, Rostoku i Oldenburgu oraz u prywatnych kolekcjonerów.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXVII Aukcja Dzieł Sztuki2014-12-15 19:00:0040
1300.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
3300.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)