Portret mężczyzny
(1853 Radzyń Podlaski - 1908 Berlin) |
olej, deska, paleta |
22 x 22 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: S. Buchbinder |
Szymon Buchbinder był młodszym bratem malarza Józefa Buchbindera, który prawdopodobnie udzielał mu pierwszych lekcji rysunku i malarstwa. Następnie lekcje malarstwa pobierał u S. Heymanna i A. Malinowskiego. W latach 1869 - 1871 uczył się w warszawskiej Klasie Rysunkowej pod kierunkiem W. Gersona, R. Hadziewicza i A. Kamińskiego. Następnie w latach 1873-1878 studia malarskie kontynuował w Wiedniu. W tym czasie pracował również jako dekorator w operze dworskiej. Po powrocie do kraju kształcił się jeszcze w Krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem J. Matejki. W 1883 roku uzyskał stypendium na wyjazd do Monachium , skąd w 1897 roku na stałe przeniósł się do Berlina. Buchbinder malował głównie portrety, sceny historyczne oraz historyczno-rodzajowe, w których nawiązywał do malarstwa holenderskiego. Artysta swoje prace wystawiał stosunkowo rzadko. W latach 1884-1888 w Berlinie, w latach 1874-1883 kilkakrotnie w kraju w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie i Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVII Aukcja Dzieł Sztuki | 2014-12-15 19:00:00 | 23 | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |