G.T. SCHMIDT ,Polskie wesele , akwarela, gwasz, papier, 18,5 x 27,5 cm

Polskie wesele

(XIX w.)

akwarela, gwasz, papier
18,5 x 27,5 cm

sygnowana po środku u dołu: Kossak Delevit, Schmidt pinxit 1857.

Na odwrocie pracy znajduje się opinia Kazimierza Buczkowskiego (z 14 maja 1947), w której opisuje on współpracę obu artystów (J. Kossaka i G.T. Schmidta) oraz wskazuje w obrazie przedstawiającym „Polskie wesele” autoportret Juliusza Kossaka (postać w ubraniu zielonym). Zdaniem opiniującego kompozycję oraz rysunek sceny weselnej wykonał Juliusz Kossak, Schmidt zaś podmalował ją akwarelą.

G. T. Schmidt (malarz) pracował w "Tygodniku Ilustrowanym" jako rytownik około 1860 roku. Schmidt oraz Juliusz Kossak prawdopodobnie poznali się podczas pobytu Kossaka we Francji i później współpracowali w Warszawie w redakcji "Tygodnika".

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXVII Aukcja Dzieł Sztuki2014-12-15 19:00:0061
25000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)