Polskie wesele
(XIX w.) |
akwarela, gwasz, papier |
18,5 x 27,5 cm |
sygnowana po środku u dołu: Kossak Delevit, Schmidt pinxit 1857. |
Na odwrocie pracy znajduje się opinia Kazimierza Buczkowskiego (z 14 maja 1947), w której opisuje on współpracę obu artystów (J. Kossaka i G.T. Schmidta) oraz wskazuje w obrazie przedstawiającym „Polskie wesele” autoportret Juliusza Kossaka (postać w ubraniu zielonym). Zdaniem opiniującego kompozycję oraz rysunek sceny weselnej wykonał Juliusz Kossak, Schmidt zaś podmalował ją akwarelą. |
G. T. Schmidt (malarz) pracował w "Tygodniku Ilustrowanym" jako rytownik około 1860 roku. Schmidt oraz Juliusz Kossak prawdopodobnie poznali się podczas pobytu Kossaka we Francji i później współpracowali w Warszawie w redakcji "Tygodnika". |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVII Aukcja Dzieł Sztuki | 2014-12-15 19:00:00 | 61 | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |