Pejzaż zimowy, 1931
(1895 Lwów - 1942 Bełżec) |
olej, tektura |
36 x 29,5 cm |
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: KLAR. 1931. |
Artur Klar uczył się malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Stanisława Kamockiego i Wojciecha Weissa w latach 1915 – 1916 i 1918 – 1923. Od 1922 roku wystawiał swoje prace w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. We Lwowie, gdzie mieszkał, miał swoje indywidualne wystawy w latach 1922, 1927, 1928, 1929, 1930, 1931, 1936. Malował głównie pejzaże. W Żydowskim Instytucie Historycznym znajdują się dwie prace Klara. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVII Aukcja Dzieł Sztuki | 2014-12-15 19:00:00 | 14 | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |