Łodzie na brzegu
(1906 Tymbark - 1984 Paryż) |
olej, tektura, brystol |
34 x 44,5 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: Matuszczak na odwrocie naklejona na tekturę reprodukcja obrazu Tadeusza Makowskiego
Edward Matuszczak uczył się pod kierunkiem Wł. Jarockiego, F. Pautscha i W. Weissa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i u J. Pankiewicza w paryskiej filii tejże Akademii. Po studiach mieszkał stale we Francji. Utrzymywał jednak stały kontakt z krajem, często nadsyłając swoje prace na organizowane tu wystawy. Zajmował się także rzeźbą. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVII Aukcja Dzieł Sztuki | 2014-12-15 19:00:00 | 8 | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |