Port rybacki w Tolkmicku
(ur. 1945 r. Puławy) |
olej, płótno |
29,5 x 40 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: M. Woldenberg-Kluza na odwrocie na płótnie stempel: WKZ14 | Przedmiot nie podlega | zakazowi wywozu za granicę na odwrocie na płótnie nalepka: MARIA WOLLENBERG – KLUZA | ul. PAŃSKA 112 m.20 (przekreślone) ul. SŁUŻBY POLSCE 3 m.76 | 00-837 WARSZAWA (przekreślone) 02-784 WARSZAWA | nr leg. ZPAP 9809 | tytuł PORT RYBACKI W TOLKMICKU | technika olej, płótno | rok powstania 1982 r. | cena |
Maria Wollenberg-Kluza w latach 1967 - 1973 studiowała na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem Tadeusza Dominika. W 1973 roku otrzymała dyplom z malarstwa z wyróżnieniem oraz aneks do dyplomu z tkaniny artystycznej. W latach 1973 - 1975 odbyła staż asystencki na macierzystej uczelni. Jest autorką ponad stu wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą oraz uczestniczką licznych ogólnopolskich i międzynarodowych wystaw zbiorowych. Pierwszą wystawę indywidualną swoich prac zorganizowała w 1967 roku. Maluje głównie tematy z życia codziennego oraz monotematyczne cykle sięgając po motywy z mitologii greckiej i rzymskiej. W swoich obrazach stosuje bogatą kolorystykę. Malarstwo to jest zakorzenione w tzw. polskim koloryzmie, nawiązuje do polskiego symbolizmu, choć charakteryzuje się silną ekspresją i współczesnym rozumieniem sztuki. Interesuje się również tematyką sakralną. Należy do Société Européenne de Culture (SEC) w Wenecji, Towarzystwa im. Stanisława ze Skarbimierza (TiSS). Ponadto jest członkiem Towarzystwa Akademickiego „Fides et Ratio”. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVII Aukcja Dzieł Sztuki | 2014-12-15 19:00:00 | 51 | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |