Pejzaż z brzozami
(1861 Oldenburg - 1941 Berlin) |
olej, tektura |
21 x 26 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: P. Müller-Kaempff |
Paul Müller-Kaempff początkowo studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Dusseldorf. W latach 1883-1886 studiował na Akademii Karlsruhe w Gustav Schönleber. Następnie w latach 1886-1888 studia kontynuował na Akademii w Berlinie pod kierunkiem Hansa Fredrika Gude. Był współzałożycielem Stowarzyszenia Northwest oraz członkiem Związku Artystów w Hamburgu. Zajmował się głównie malarstwem, malował przede wszystkim pejzaże. Tworzył rysunki, litografie oraz zaprojektował wiele pocztówek. Jego prace znajdują się między innymi w muzach w Hamburgu, Rostoku i Oldenburgu oraz u prywatnych kolekcjonerów. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVII Aukcja Dzieł Sztuki | 2014-12-15 19:00:00 | 39 | 1300.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3100.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |