Krajobraz z sarną
(1836 Warszawa - 1892 Warszawa) |
olej, płótno |
17 x 25 cm |
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: F. Brzozowski | 1860 r. |
Obraz posiada poniższą eksperyzę: |
Feliks Brzozowski w latach 1852 - 1859 kształcił się w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem Christiana Bresleuera. Malował przede wszystkim krajobrazy polskie z Mazowsza, Małopolski i z Tatr. Tworzył głównie drobiazgowo malowane krajobrazy, zwłaszcza motywów leśnych. Po studiach podróżował w Alpy i na Krym. Od 1865 roku zamieszczał liczne ilustracje w warszawskich czasopismach - „Tygodniku Ilustrowanym”, „Biesiadzie Literackiej” i w „Kłosach”. Swoje prace wystawiał głównie w Salonie Krywulta i w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, a w roku 1874 także w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. Jego obrazy, malowane są w oparciu o studia z natury, odznaczają się harmonijną gamą barwną, umiejętnie rozłożonymi akcentami światła, czystym rysunkiem i drobiazgowym, starannym wykończeniem. Większa kolekcja prac artysty znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVII Aukcja Dzieł Sztuki | 2014-12-15 19:00:00 | 44 | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |