Portret damy
(1835 Częstochowa - 1920 Warszawa) |
olej, płótno |
130 x 97 cm |
sygnowana i datowana po prawej stronie u dołu: K. Miller | Warszawa | 1875 na ramie nalepka: MUZEUM NARODOWE | W WARSZAWIE | Nr. inw. 183040 | Nr. kat. oraz stempel: WYDZIAŁ DEPOZYTU | MUZEUM NARODOWEGO | w WARSZAWIE |
Karol Miller studiował w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych u R. Hadziewicza i M. Zaleskiego w latach 1851-1857. Jako stypendysta kontynuował naukę w akademii petersburskiej. Tutaj otrzymał medale srebrny II stopnia i srebrny wielki. W 1862 roku otrzymał medal i trzyletnie stypendium do Rzymu. Po ukończeniu nauki osiadł w Warszawie. Prowadził bardzo czynne życie, malował licznie portrety, wykonywał rysunki do „Kłosów", wziął udział w konkursie Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych na dekorację sali wystawy obrazów. Podróżował po Europie. Wystawiał przede wszystkim w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych i w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXII Aukcja | 2005-12-12 00:00:00 | 126 | 38000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |