(1889 Jabłonna - 1966 Warszawa) |
olej, płyta |
61,5 x 50 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: Błażej Iwanowski |
Błażej Iwanowski rozpoczął naukę rysunku u F. Rolińskiego, W. Dymitrowicza i B. Kowalewskiego w 1906 roku. W latach 1907-1910 naukę kontynuował u J. Kauzika i M.Kotarbiń- skiego w Warszawskiej Szkole Rysunkowej. U S. Lentza uczył się rysunku w Szkole Sztuk Plastycznych w Warszawie w latach 1910-1912. Był członkiem grup: „Zachęta", „Zespół", „Niezależni" oraz Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego. Uprawiał głównie malarstwo sztalugowe. Swoje prace wystawiał począwszy od 1921 roku w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych.
Cena uzyskana Hammer price |
XXII Aukcja | 2005-12-12 00:00:00 | 108 | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |